Dieta na potencję

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Chociaż w naszym społeczeństwie coraz mniej jest tematu tabu, seks w dużej części środowisk cały czas pozostaje tematem, który poruszany jest raczej z wypiekami na twarzy. Pożycie seksualne jest jednak jedną z najważniejszych sfer naszego życia. W przypadku jeśli posiadamy problemy w łóżku, mogą się one w bardzo łatwy sposób przekładać także na inne z aspektów naszego życia. Problem dotyczył będzie szczególnie panów oraz ich problemów z potencją. Według popularnych opinii nie musi być ona powodowana chorobami, czy też zaburzeniami psychogennymi, także to co jemy i pijemy będzie mogło wpływać na problemy z potencją.

O wpływie jedzenia na możliwości seksualne przekonały się już starożytne cywilizacje, nic więc dziwnego, że ich ulubionym afrodyzjakiem oraz napojem była ambrozja, czyli danie przyrządzone z kaszy i miodu. Oba z tych składników będą posiadały korzystne właściwości na nasz organizm i do dzisiaj ich pochodne wykorzystywane są w większej, czy też mniejszej mierze w środkach przeciwko impotencji.

Jaka dieta jest jednak najodpowiedniejsza, jeśli chcemy uniknąć problemów związanych z impotencją i innymi zaburzeniami seksualnymi oraz jak najdłużej cieszyć się z aktywności łóżkowej? Z całą pewnością wyeliminować trzeba z diety wszystkie ciężkostrawne posiłki oraz duże ilości tłuszczy. Jedzenie powinno być lekkostrawne, najlepiej spróbować kuchni greckiej, włoskiej, czy też francuskiej – wszystkie z tych odmian kuchni śródziemnomorskiej posiadają tak szeroką bazę potraw, że każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. Jej główną zaletą jest fakt, że będzie dobrze niwelowała uczucie głodu i pragnienia, a jednocześnie przyrządzana jest w oparciu o tradycyjne receptury, nie musisz więc martwić się o jej szkodliwe działanie na twój organizm.

Bardzo przydatnym uzupełnieniem diety będą owoce morza oraz kawior, bogate są bowiem w cynk i wzmagają produkcję testosteronu w organizmie. Nie wszystkich jednak stać na regularne i częste spożywanie takowych rarytasów. Dodatkowo jeśli gustujesz w bardziej regionalnych i znanych ci przysmakach, spróbuj sięgnąć po rybę, obojętnie, czy będzie to łosoś, pstrąg, czy też węgorz, czy też jakakolwiek inna mieszkanka mórz, z całą pewnością dieta bazują na rybach wykaże pozytywne efekty.

Poza tym nie należy zapominać o warzywach, szczególnie tych szczególnych, które posiadają pobudzające działanie. Produkty takie jak pomidory, papryka, seler, korzeń pietruszki, sałata, czy też por będą wspomagały kobiece libido, a oprócz tego mają pozytywny wpływ na męskie ego.

Odpowiednie odżywianie w życiu człowieka odgrywa bardzo ważną rolę, obojętnie czy to właśnie w sferze życia seksualnego, czy też jeśli chodzi o ogólny stan zdrowia, dobre samopoczucie oraz utrzymanie odpowiedniej kondycji. Warto więc zweryfikować swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i jak najszybciej przestawić się na inny i zdrowszy tryb jedzenia. Dieta wcale nie musi oznaczać katowania się, jeść można to samo, tylko inaczej przygotowane i w rozsądniejszych ilościach.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 85 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia.Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*