Ginekologia żeńska

Wielu z nas powinno starać się korzystać z badań, które są przeznaczone dla nas. Na pewno będziemy mogli na takim działaniu bardzo wiele skorzystać. I należy zauważyć, że istotne tutaj okazuje się nasze podejście. Jeśli bez problemu będziemy patrzeć na takie badania, to od razu się na nie zdecydujemy. Do nich możemy na przykład zaliczyć badania ginekologiczne. I na pewno musi na nie decydować się płeć żeńska. Z jakiego powodu? To dzięki nim będą mogli przekonać się, czy nie posiadają problemów ze swoimi narządami. Także ginekolog służy pomocą, gdy potrzeba dokonać korekcji defektów poporodowych. Jest to wynikiem tego, że podczas porodu może nawet dojść do zniszczenie pochwy, również może taki poród doprowadzić do pęknięcia rozrodu. Na pewno wtedy istotna okazuje się być praca takiego ginekologa. To on jest w stanie zaradzić takiej poważnej sytuacji. Tak wiec dostrzegamy, że takie badania okazują się być ważne, dla zwykłych osób, jak i kobiet, które posiadamy problemu podczas porodów. Nawet, gdy nie zauważyły oni jakiegokolwiek problemu, to po danym porodzie, powinny zgłosić się na badania ginekologiczne.

 

Gdy nos się zatyka.

Problemy z oddychaniem, przewlekły katar, zatkany nos, chrapanie, a nawet bóle klasyfikowane zwykle jako migrenowe to przypadłości, które często bagatelizujemy lub walczymy tylko z ich objawami.

Zazwyczaj uciążliwe nie tylko dla nas, ale także dla naszych bliskich dolegliwości mają wspólną przyczynę – skrzywienie przegrody nosa. Aby pozbyć się tych pozornie nieuleczalnych problemów wystarczy dobrze postawiona diagnoza i zabieg przeprowadzony za pomocą nowoczesnych metod.

Zmiany w przegrodzie nosowej

Przegroda nosowa w części przedniej zbudowana jest z chrząstki, w tylnej zaś z cienkiej kości. Wyściełana błoną śluzową, dzieli jamę nosa na dwie części. Do jej deformacji dochodzi bardzo często na skutek urazów okołoporodowych urazów nosa lub jego złamania. Przyczyną może być również wrodzona wada anatomiczna. Skrzywienie przegrody nosa jest przez większość osób nieodczuwalne. Znaczniejsze deformacje jednak pogarszają drożność nosa, co objawia się trudnościami z oddychaniem, częstym zatykaniem się nosa czy permanentnym katarem. Niedrożność prowadzi do tworzenia się organizmów beztlenowych w zatokach, co powoduje stany zapalne. Jak mówią lekarze specjaliści z portalu
www.chorezatoki.pl, aż 6 na 10 bólów klasyfikowanych jako migrenowe to tak naprawdę bóle zatok, związane ze stanami zapalnymi. Skrzywienie przegrody nosowej ma jednak wpływ nie tylko na górne partie naszej głowy – oddziałuje też na górne drogi oddechowe.

Nowoczesne metody korekcji

W momencie, kiedy mamy trudności z oddychaniem przez nos, mimowolnie zaczynamy oddychać przez usta. W ten sposób wprowadzamy do organizmu nieprzefiltrowane powietrze, wysuszając tym samym gardło. Prowadzi to do stanów zapalnych gardła, migdałków i górnych dróg oddechowych. Tych nieprzyjemnych konsekwencji można się szybko pozbyć poprzez zabieg operacyjny, zwany septoplastyką. Dotychczas operacja na przegrodzie nosowej kojarzyła się z bólem, długim okresem rekonwalescencji i występującymi często powikłaniami. Rozwój medycyny przyczynił się jednak do powstania nowych, znacznie mniej dokuczliwych dla pacjenta metod leczenia. Jedną z nich jest nowoczesna, małoinwazyjna metoda endoskopowa, wykonywana w Centrum Medycznym MML w Warszawie. Polega ona na wykonaniu małych nacięć na błonie śluzowej i wyrównaniu kształtu nosa. Zabieg ten trwa od 30 do 60 minut, a pacjent tego samego dnia może opuścić klinikę, a już po 3 dobach od zabiegu wraca zazwyczaj do codziennych zajęć. Ważnym elementem tej metody jest stosowanie do opatrywania nacięć w błonie śluzowej spongostanu – opatrunku żelowego, który w sposób naturalny rozpuszcza się wewnątrz nosa.
Skrzywienie przegrody nosowej rodzi kłopoty ze stałą niedrożnością nosa, co może prowadzić do zapalenia zatok. Z reguły leczenie stanów ostrych zaczyna się od farmakoterapii, są jednak pacjenci, u których leczenie farmakologiczne nie przynosi zamierzonych efektów i zapalenie przechodzi w proces przewlekły. Do leczenia stanów zapalnych zatok stosuje się obecnie wykonywany metoda endoskopową zabieg płukania zatok. Za pomocą dwóch rodzajów unikalnych końcówek wprowadzanych do zatok można usunąć zalegającą wydzielinę zapalną z zatok czołowych i szczękowych. Zabieg ten pozwala pozbyć się stanu zapalnego oraz beztlenowych organizmów z zatok. Płukanie zatok pozwala także na dostarczenie do ich wnętrza leków i antybiotyków.

Nie jest to jednak jedyna metoda udrażniania zatok. Lekarze specjaliści z Centrum Medycznego MML wykonują również balonoplastykę oraz funkcjonalną, endoskopową operację zatok (w skrócie FEOZ). Pierwsza z nich polega na wprowadzeniu przez nos do naturalnego ujścia zatok niewielkiego cewnika z bardzo wytrzymałym balonikiem (zrobionym ze specjalnego tworzywa). Położenie cewnika kontroluje się za pomocą endoskopu. Balonik wypełnia się płynem pod ciśnieniem kilku do kilkunastu atmosfer. Prowadzi to do trwałego i skutecznego udrożnienia ujścia zatok, oraz pozwala wypłukać z nich zalegającą wydzielinę. Balonoplastyka jest najnowszą techniką udrażniania zatok przynosowych, coraz częściej stosowaną nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też w Europie. FEOZ z kolei polega na oszczędnym usunięciu błony śluzowej, czyli usunięciu tkanek zmienionych zapalnie. Jest to zabieg mikrochirurgiczny, wykonywany przy użyciu wizualizacji endoskopowej. Operacja prowadzona jest wewnątrznosowo, bez konieczności cięcia skóry w obrębie twarzy. Usunięcie tkanek zmienionych zapalnie przywraca prawidłową wentylację zatok przynosowych, udrażnia je i zapobiega dalszemu rozwojowi zapalenia. Również w tym przypadku zastosowane nowoczesne metody pozwalają na powrót pacjenta do normalnego trybu życia w ciągu kilku dni od zabiegu.

Zmiany przegrody nosa, a chrapanie

Skrzywienie przegrody nosowej może być też przyczyną innego problemu – chrapania. Jak twierdzą lekarze specjaliści z portalu www.niechrapanie.pl – chrapanie to choroba. Może ona mieć rożne przyczyny, takie jak zapadanie się podniebienia miękkiego czy tylnej ściany gardła, problemy z przegrodą nosową, a także zbyt długi języczek. Jak pokazują najnowsze badania CBOS, w Polsce chrapie co najmniej 60% dorosłych mężczyzn, z czego większość ten problem bagatelizuje. Konsekwencją chrapania i bezdechu sennego jest niedotlenienie organizmu, co prowadzić może do zawału serca, nadciśnienia tętniczego, udaru mózgu, przerostu prawej komory serca lub zwykłego niewyspania. Problem ten powinien być diagnozowany i leczony przez lekarzy specjalistów. Placówką mającą doświadczenie w leczeniu chrapania jest Centrum Leczenia Chrapania typu Snoring Center przy Klinice MML, gdzie stosuje się najnowsze i małoinwazyjne techniki leczenia. Dziś Centrum szczyci się największą ilością wyleczonych Pacjentów (ponad 9 tysięcy). Wciąż czytamy o postępach w medycynie i nowoczesnych metodach, ale czy kiedykolwiek podejmujemy kroki by sami zająć się sobą i swoim zdrowiem? Oddajmy się w ręce specjalistów i wyleczmy raz na zawsze z naszych dolegliwości. A gdzie indziej się leczyć, jak nie u najlepszych?

Działanie herbaty

Naukowcy, którzy dokonali tego odkrycia sami są nim zdziwieni, ale potwierdzili je już kilkakrotnie. Czy wiedziałeś, że pijąc poranną herbatę, jesteś narażony na nowotwór przełyku ? Oczywiście, jeżeli temperatura napoju jest zbyt wysoka. Osoby pijące zbyt ciepłą herbatę, dodatkowo pijące ją szybko są narażone na tę chorobę jakieś pięć razy bardziej niż osoby pijące herbatę chłodną lub nie zalewaną gotującą wodą. Co więc robić ? Zrezygnować z picia herbaty ? Nie, nie popadajmy w przesadę i panikę. To po prostu jest fakt, który odkryto, aby mieć kolejny czynnik, mogący pomóc obronić się przed nowotworami. Wystarczy lekko przestudzić herbatę przed wypiciem, żeby nie poparzyć przełyku, nie podrażnić go i nie ryzykować skoro wszystkie fakty wskazują na to, ze te badania są potwierdzone, wszystkimi możliwymi sposobami. Swoją drogą, kto by się spodziewał, ze herbata ma takie działanie ? Przecież obcujemy z nią na co dzień i uchodzi raczej za coś zdrowego, szczególnie herbaty ziołowe. Nie sam napój jest więc przyczyna, ale jego temperatura.

Dobroczynne oleje

Coraz więcej jest natury w kosmetykach. Hitem są oleje roślinne, które chronią i odżywiają skórę. Teraz sama możesz przygotować z nich kosmetyki lub sięgnąć po gotowe. Nie znalazłaś jeszcze kosmetycznego sposobu na gładka skórę? Twoim sojusznikiem mogą być oleje roślinne. Regularne używanie pokryją ją cienką warstwą ochronną, która zapobiega utracie wilgoci. Dodatkowo działają na nią odżywczo, regenerująco lub kojąco. Bardziej egzotyczne i rzadziej spotykane oleje kupisz w sklepach ze zdrową żywnością i w aptekach. Niektóre znajdziesz w sklepach spożywczych. Wszystkie są cennym składnikiem wielu kosmetyków.

Olej z pestek winogron.

Jasnozielony olej uzyskuje się z tłoczonych na zimno winogron. Jest niezwykle bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają właściwości łagodzące, a także nawilżające. Dobrze wchłania się w skórę i ma działanie lekko tonizujące , dlatego wchodzi w skład kosmetyków do pielęgnacji cery nie tylko suchej, ale także mieszanej, tłustej i trądzikowej. Możesz stosować go jako olejek do masażu ciała. Maseczka oczyszczająca. Garść łuskanych pestek słonecznika zmiel w młynku do kawy. Łyżeczkę miodu rozpuść w niewielkiej ilości ciepłej wody. Roztwór utrzyj z łyżeczką oleju z pestek z winogron i proszkiem z pestek słonecznika. Papka powinna łatwo się rozsmarować. Jeśli jest za gęsta, dodaj odrobinę ciepłej wody. Nałóż ją na twarz na pół godziny. Możesz stosować ją dwa razy w tygodniu.

Kąpiel nawilżająca. Do wanny z ciepłą kąpielą wlej dwie łyżki oleju z pestek winogron. Zanurz się i masuj ciało, zgarniając warstewkę oleju z powierzchni wody. Stosuj raz na tydzień.

Olej z awokado.

Otrzymuje się go z miąższu dojrzałego owocu awokado, który nosi u nas wdzięczną nazwę smaczliwka wdzięczna. Wytłoczony olej ma kolor zielony, podobny nieco do oliwy z oliwek. Zawiera dużo fitosteroli. Są to aktywne substancje zapobiegające podrażnieniom oraz nadmiernej ucieczce wody przez naskórek. Olej zawiera szczególnie dużo witaminy E, zwanej witamina młodości, które ma silne działanie przeciwrodnikowe, poprawia ukrwienie skóry i zapobiega jej wysychaniu. Jest bogaty w witaminy A, B, D.

W kosmetykach olej z awokado używany jest przede wszystkim do pielęgnacji cery bardzo suchej i wrażliwej oraz dojrzałej. Jest niezwykle skuteczny i bezpieczny dla alergików. Sprawia, że staje się gładka i jędrna. Posiada naturalny faktor ochronny, potrafi więc zabezpieczyć cerę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Ma silne właściwości regeneracyjne, przynosi ulgę w oparzeniach słonecznych. Możesz znaleźć go w kremach pod oczy oraz do pielęgnacji szyi i dekoltu.

Maseczka zmiękczająca. Potrzebne ci będą: jedno żółtko, dwie łyżki stołowe oleju z awokado, pół łyżeczki z miodu i kilka kropel soku z cytryny. Składniki wymieszaj w miseczce na jednolitą, półpłynną papkę. Nałóż ją na twarz i szyję na pół godziny, później zmyj wodą. Korzystaj z niej trzy razy w tygodniu.

Olejek z kiełków pszenicy.

Zawiera dużo witaminy E, naturalnej substancji antyrodnikowej. Bogaty jest również w łagodzące NNKT. Znany ze swoich właściwości odświeżających i zmiękczających, olejek z kiełków pszenicy polecany jest do pielęgnacji skóry szorstkiej i zmęczonej. Poza tym napina i uelastycznia skórę, dlatego znajdziesz go w preparatach przeciwzmarszczkowych, chroniących cerę przed przedwczesnym starzeniem się, a także w balsamach do ciała, zapobiegających pojawianiu się rozstępów. Olej z kiełków pszenicy jest również składnikiem szamponów i odżywek do suchych, łamliwych włosów.

Krem natłuszczający.

Drewnianą szpatułką utrzyj w miseczce 5 g wosku pszczelego 50 g olejku z kiełków pszenicy. Do gładkiej masy dodaj 5 kropli olejku zapachowego. Krem nakładaj codziennie na mocno spierzchnięte partie skóry, np. na łokcie, kolana czy usta.

Olej z oliwek

Jest najprawdopodobniej najstarszym olejem roślinnym , stosowanym w kosmetyce. Wytłaczana z owoców oliwki, oliwa ekstra vergine z pierwszego tłoczenia to niezastąpiony surowiec kulinarny i właśnie kosmetyczny. Zawiera cenne dla skóry witaminy A i E, fitosterole, substancje odżywcze i przeciwutleniające. Spotkasz ją w kosmetykach do różnego rodzaju cer. Szczególnie polecana jest do cery dojrzałej lub poszarzałej, źle ukrwionej, której dostarcza substancji odżywczych.

Gdy skóra łuszczy się lub jest popękana, oliwa złagodzi jej stan zapalny, ukoi, nawilży, wzmocni bariery ochronne naskórka. Oliwa to również nieoceniony składnik natłuszczający i wzmacniający w preparatach do pielęgnacji suchych i zniszczonych włosów oraz kruchych, łamliwych paznokci.

Wzmacniający olejek do paznokci.

W głębokim spodeczku wymieszaj dokładnie łyżeczkę oliwy, łyżeczkę oleju rycynowego i pół łyżeczki świeżego soku z cytryny. Otrzymany olejek wcieraj systematycznie w płytki paznokcia. Taką oliwkową kurację zafunduj paznokciom łamliwym i suchym. Zapewne nawilży je i przywróci im giętkość oraz wytrzymałość. Ten kosmetyk możesz stosować zarówno do pielęgnacji paznokci rak jak i stóp.

Odżywczy olejek do ciała. Jego przygotowanie zajmie ci 8 tygodni. ½ litra oliwy wlej do słoja i wsyp garść ziela dziurawca. Zakręć szczelnie słoik i odstaw w ciepłe miejsce na 14 dni. Później trzy razy co dwa tygodnie , przelewaj oliwę przez sitko do drugiego słoika, do przecedzonej dosypuj garść dziurawca i odstawiaj zakręcony słój w ciepłe miejsce. Otrzymasz delikatnie pachnący olejek do pielęgnacji całego ciała. Przedłużysz jego trwałość dodając łyżki stołowe oleju z kiełków pszenicy. Stosuj go po kąpieli zamiast balsamu.

Kompres nawilżający włosy. Podgrzej pięć łyżek oliwy. Nacieraj nią rozdwajające się końcówki włosów lub gdy twoja czupryna jest sucha i zniszczona – całe włosy. Następnie owiń głowę ręcznikiem, by ciepło wzmocniło działanie odżywki. Im dłużej przytrzymasz kompres na włosach, tym lepiej. Niech będzie to przynajmniej 20 minut. Po zdjęciu ręcznika dokładnie umyj czuprynę delikatnym szamponem do suchych włosów. Kompres stosuj raz w tygodniu.

Olej z ziaren ryżu.

To jeden z najdelikatniejszych olejów roślinnych. Niestety, nie kupisz go. Wytłaczany z ziaren ryżu olej wykorzystuje się tylko jako składnik kosmetyczny. Zawiera silne antyutleniacze: witaminę E i oryzanol, należący do fitosteroli. Ma skład podobny do naturalnej wydzieliny skóry – sebum, dlatego jest przez nią dobrze tolerowany. Olej znajdziesz w kosmetykach dla cery delikatnej i wrażliwej.

Tonik łagodzący. Nie kupisz olejku, ale możesz wzorem Japonek, przygotować ryżowy kosmetyk. Namocz kleisty ryż przed gotowaniem. Płynem z moczenia z drobinami otrębów ryżowych przemywaj codziennie wrażliwą cerę.

Dieta na potencję

Chociaż w naszym społeczeństwie coraz mniej jest tematu tabu, seks w dużej części środowisk cały czas pozostaje tematem, który poruszany jest raczej z wypiekami na twarzy. Pożycie seksualne jest jednak jedną z najważniejszych sfer naszego życia. W przypadku jeśli posiadamy problemy w łóżku, mogą się one w bardzo łatwy sposób przekładać także na inne z aspektów naszego życia. Problem dotyczył będzie szczególnie panów oraz ich problemów z potencją. Według popularnych opinii nie musi być ona powodowana chorobami, czy też zaburzeniami psychogennymi, także to co jemy i pijemy będzie mogło wpływać na problemy z potencją.

O wpływie jedzenia na możliwości seksualne przekonały się już starożytne cywilizacje, nic więc dziwnego, że ich ulubionym afrodyzjakiem oraz napojem była ambrozja, czyli danie przyrządzone z kaszy i miodu. Oba z tych składników będą posiadały korzystne właściwości na nasz organizm i do dzisiaj ich pochodne wykorzystywane są w większej, czy też mniejszej mierze w środkach przeciwko impotencji.

Jaka dieta jest jednak najodpowiedniejsza, jeśli chcemy uniknąć problemów związanych z impotencją i innymi zaburzeniami seksualnymi oraz jak najdłużej cieszyć się z aktywności łóżkowej? Z całą pewnością wyeliminować trzeba z diety wszystkie ciężkostrawne posiłki oraz duże ilości tłuszczy. Jedzenie powinno być lekkostrawne, najlepiej spróbować kuchni greckiej, włoskiej, czy też francuskiej – wszystkie z tych odmian kuchni śródziemnomorskiej posiadają tak szeroką bazę potraw, że każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. Jej główną zaletą jest fakt, że będzie dobrze niwelowała uczucie głodu i pragnienia, a jednocześnie przyrządzana jest w oparciu o tradycyjne receptury, nie musisz więc martwić się o jej szkodliwe działanie na twój organizm.

Bardzo przydatnym uzupełnieniem diety będą owoce morza oraz kawior, bogate są bowiem w cynk i wzmagają produkcję testosteronu w organizmie. Nie wszystkich jednak stać na regularne i częste spożywanie takowych rarytasów. Dodatkowo jeśli gustujesz w bardziej regionalnych i znanych ci przysmakach, spróbuj sięgnąć po rybę, obojętnie, czy będzie to łosoś, pstrąg, czy też węgorz, czy też jakakolwiek inna mieszkanka mórz, z całą pewnością dieta bazują na rybach wykaże pozytywne efekty.

Poza tym nie należy zapominać o warzywach, szczególnie tych szczególnych, które posiadają pobudzające działanie. Produkty takie jak pomidory, papryka, seler, korzeń pietruszki, sałata, czy też por będą wspomagały kobiece libido, a oprócz tego mają pozytywny wpływ na męskie ego.

Odpowiednie odżywianie w życiu człowieka odgrywa bardzo ważną rolę, obojętnie czy to właśnie w sferze życia seksualnego, czy też jeśli chodzi o ogólny stan zdrowia, dobre samopoczucie oraz utrzymanie odpowiedniej kondycji. Warto więc zweryfikować swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i jak najszybciej przestawić się na inny i zdrowszy tryb jedzenia. Dieta wcale nie musi oznaczać katowania się, jeść można to samo, tylko inaczej przygotowane i w rozsądniejszych ilościach.

Czaber

Już księgi zielarskie z XVI wieku zawierają informacje o leczniczych właściwościach cząbru i jego stosowaniu do przyprawiania potraw. Jest rośliną jednoroczną, ma silnie korzenny zapach, a w smaku przyypomina nieco pieprz. Ze względu na swe właściowości uprawia się go chętnie zarówno w ogródkach działkowych, jak i w dużych gospodarstwach rolnych. Najważniejszymi składnikami cząbru są olejki lotne, garbniki, śluzy i sole mineralne.

Ziele to nadaje się zwłaszcza do zupy fasolowej, fasolki szparagowej, potraw z ziemniaków, kapusty, sałatek, potraw mięsnych, potraw z grzybów, kiełbas, potraw z dziczyzny, majonezów. Trzeba używać go jednak z dużą ostrożnością, gdyż odznacza się silnym aromatem, zagłuszającym inne zapachy, a zbyt duża jego dawka może nadać potrawie gorzki smak. Nie należy gotować go razem z potrawą, lecz dodawać do niej na kilka minut przed zakończeniem gotowania.

Cząber jest bardzo przydatny w kuchni dietetycznej, zastępuje z powodzeniem pieprz. Cząber stosuje się przy niedostatecznym trawieniu i zmniejszonym łaknieniu, w długo utrzymujących się biegunkach, nieżytach żołądka i jelit. Cząber łagodzi skurcze, reguluje perystaltykę jelit oraz ma działanie przeciwrobacze.